Paintball Kaszuby

Paintball Kaszuby zaprasza!

 

PAINTBALL - WERSJA NORMALNA (dorosła)

KOSZT | OD OSOBY

Zestaw podstawowy + 100 kul = 80 zł
Zestaw podstawowy + 200 kul = 90 zł
Zestaw podstawowy + 300 kul = 100 zł
Zestaw podstawowy + 400 kul = 110 zł

 • Zestaw podstawowy zawiera:
 • - marker paintballowy (pistolet),
 • - butle z powietrzem,
 • - mundur (jednoczęściowy),
 • - maskę ochronną,
 • - rękawiczki,
  - obsługę instruktora.
dodatkowe kulki: 20 zł/100 szt.

pojedynek (dodatkowa zabawa 1 na 1, broń krótka): 20 zł/osoba
 

WARUNKI

Zabawa paintball przeznaczona jest dla wszystkich, którzy posiadają minimum 140 cm wzrostu. W przypadku osób niepełnoletnich wymagana pisemna zgoda rodzica/opiekuna.

 Paintball pomorskie

PAINTBALL - WERSJA SPLAT MASTER (dziecięca)

O CO CHODZI ?

Proponowana odmiana paintballa bazuje na markerach/pistoletach Splat Master, są to markery o dużo mniejszej sile rażenia niż klasyczne pistolety paintballowe (prędkość wylotowa została zredukowana do 110-150 stóp na sekundę - brak siniaków). Używane kulki są bardzo delikatne, przez co trafienia nie są bolesne. Splat Master posiada bardzo łatwy system ładowania kul, nie wymaga stosowania gazu (posiada konstrukcję sprężynową), dzięki temu nadaje się dla dzieci już od 8. roku życia.

SplatMaster jest idealnym pomysłem na aktywne spędzenie czasu dla całej rodziny.

KOSZT | OD OSOBY

Zestaw podstawowy + 50 kul = 60 zł
Zestaw podstawowy + 100 kul = 70 zł

 • Zestaw podstawowy zawiera:
 • - pistolet Splat Master,
 • - mundur (jednoczęściowy),
 • - maskę ochronną,
 • - rękawiczki,
  - obsługę instruktora.
dodatkowe kulki: 50 szt. | 15 zł

 

 

NASZE POLE
Nasze pole paintballowe zlokalizowane jest na terenie kompleksu wypoczynkowego Półwysep Lipa https://www.polwyseplipa.pl/ (około 2 kilometry od miejscowości Wdzydze Tucholskie). Obszar ma powierzchnię około 0,5 hektara, jest otoczony siatką ochronną i wyposażony w konstrukcje drewniane oraz przeszkody terenowe i dmuchane umożliwiające ukrycie się podczas zabawy.

Paintball Kaszuby


KONTAKT / REZERWACJE

e-mail: biuro@sparker.pl

kontakt telefoniczny:

tel. 609 77 22 33 (cały rok)
tel. 609 70 22 33 (sezon letni)

adres (pole paintball):
Camping Półwysep Lipa
Wdzydze Tucholskie - Lipa 2
83-442 gmina Karsin
http://www.polwyseplipa.pl/kontakt.html

więcej informacji na temat atrakcji Paintball:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Paintball

KLIKNIJ I POBIERZ OFERTĘ (pdf):
Paintball 80 - 110 zł/osoba
Paintball dla dzieci 60 - 70 zł/osoba

 

 

Paintball - ciekawostki:

Paintball jest sportem uprawianym przez ludzi dowolnej profesji i stylu życia. Jest grą, w której kobiety i mężczyźni rywalizują na równi, a wiek nie odgrywa żadnej roli. Inteligencja, szybkość myślenia, zdecydowanie i determinacja, a nie siła, prędkość czy zwinność są kluczowymi czynnikami sukcesu.

Jest to rodzaj fantastycznej gry taktyczno - militarnej, gdzie strzela się z pneumatycznych pistoletów – tzw. markerów (nie wymagają pozwolenia na broń) - żelatynowymi kulkami wypełnionymi kolorowym barwnikiem spożywczym, które ulegają całkowitej biodegradacji. Jednak w tym sporcie nie chodzi tylko o strzelanie. Jest to przede wszystkim doskonała gra taktyczna, podczas której mamy postawione określone cele i staramy się je zrealizować szybciej niż przeciwnik.

Trochę historii tej zabawy.

Sprzęt do paintballa pojawił się w USA już w latach 50. XX w. i był wykorzystywany przez służby leśne do znaczenia drzew z odległości, jak również w rolnictwie do znaczenia bydła. Dopiero w maju 1981 trzej przyjaciele z Hampshire: Bob Gurnsey, Hayes Noel, Charles Gaines wpadli na pomysł bezkrwawej rozgrywki, wykorzystując markery służące do znakowania bydła, w celach rozrywkowych. 27 czerwca 1981 rozegrano pierwszą grę: 12 zawodników zabawiło się w „capture the flag”. Zwycięzca nie oddał ani jednego strzału. Zabawa nabrała rozgłosu (między innymi dzięki nagłośnieniu przez media), spodobała się i ruszyła w świat. Początkowo paintball określano mianem Survival, ale dość szybko nazwa ta ustąpiła obecnej. Od tego czasu nastąpił szybki rozwój paintballa na całym świecie, pojawili się wytwórcy odpowiedniego wyposażenia dla grających, ustalono zasady i wymogi bezpieczeństwa. Początkowo zabawa grup pojedynczych entuzjastów, często o zainteresowaniach myśliwskich lub militarystycznych, przekształciła się w sport dostępny dla większości osób.

 Najważniejsze zasady bezpieczeństwa.

Z racji tego, że w paintballu ma się do czynienia z bronią, zachowanie zasad bezpieczeństwa jest sprawą kluczową.

Maska ochronna

Najbardziej narażone na zranienie są oczy i uszy. Najważniejszą więc zasadą bezpieczeństwa w paintballu jest noszenie maski ochraniającej twarz i głowę w czasie rozgrywek. Maski wykorzystywane w paintballu są zaprojektowane i wykonane z materiałów wytrzymujących bezpośrednie uderzenie kulki lecącej z prędkością ponad 90 m/s. Większość dostępnych na rynku masek, oprócz gogli posiada ochraniacz dolnej części twarzy, ochraniacze uszu oraz daszek. Dostępne są również maski chroniące całą głowę, przydatnych szczególnie w grach scenariuszowych odbywających się wewnątrz budynków.

Pomiar prędkości wylotowej kulek

Przyjęło się powszechnie, iż maksymalna prędkość wylotowa kulki, zapewniająca bezpieczną grę, to 300 fps (feet per second), której odpowiada prędkość 91,5 m/s, 329,4 km/h. Prędkość ta mierzona jest chronografem - radarowym bądź fotokomórkowym. Prędkość wylotową można zmieniać ręcznie w markerze za pomocą odpowiedniej śruby regulacyjnej, lub też może ona ulec zmianie w wyniku zmian ciśnienia gazu zasilającego marker w wyniku zmian temperatury (zewnętrznej bądź gazu - w wyniku dużej liczny następujących po sobie strzałów) albo w miarę wyczerpywania się gazu w butli. Przekroczenie umownej prędkości wylotowej skutkuje zwiększeniem się zasięgu kulek, ale wzrasta też bolesność po uderzeniu i obrażenia jakie kulka może spowodować. Dobrą praktyką jest mierzenie prędkości wylotowej przed każdym meczem lub scenariuszem. Zdarzają się jednak nieuczciwi gracze, którzy dla poprawienia wyników podkręcają swoje markery – w przypadku wykrycia takiego oszustwa gracze tacy usuwani są z gry.

Blokada spustu i zatyczki do luf

Każdy sprawny marker dostępny na rynku wyposażony jest w blokadę spustu. Wielu graczy jednak je demontuje, ze względu na możliwość przypadkowego włączenia. Dlatego też stosowane są różnego rodzaju zabezpieczenia wylotu lufy. Mogą mieć one formę gumowego grzybka wciskanego w lufę albo też „torebki” (ang. barrel bag) naciąganej na lufę i zaczepianej o wystające elementy markera. Przypadkowy strzał w przypadku stosowanie zatyczki nie powoduje żadnego zagrożenia. Wspomniane zabezpieczenia powinny być bezwzględnie stosowane poza terenem gry, a ich niestosowanie może być powodem wypadków. W czasie zawodów i dobrze zorganizowanych gier wymóg stosowania barrel bagów jest oczywistą częścią regulaminu i obowiązuje każdego gracza.

 

Pamiętaj, jeśli szukasz pola paintballowego w takich lokalizacjach jak: Kaszuby, pomorskie, Kościerzyna, Wdzydze czy Chojnice, to bardzo dobrze trafiłeś !

Nasze pole zlokalizowane jest na Kaszubach! Zapewniamy najlepsze atrakcje w okolicach Wdzydz.

Rejon Wdzydz Tucholskich i Kiszewskich to piękne tereny wypoczynkowe, jeśli szukasz ciekawych, alternatywnych atrakcji w okolicy to zapraszamy na Paintball na Kaszubach!

Paintball idealnie nadaje się również jako atrakcja na wieczór kawalerski. Spędzasz wieczór kawalerski na Kaszubach? Warto przemyśleć wprowadzenie atrakcji Paintball, wrażenia na długo pozostaną w pamięci wszystkich uczestników. Kawalerski na Kaszubach, czy Kawalerski nad jeziorem; taka impreza nie może odbyć się bez zajęć Paintball !!!

Wdzydze, Kościerzyna czy Chojnice, z tych miejsc bardzo blisko na nasze pole. Szukasz atrakcji w okolicy? Zapraszamy.

 

 

Jesteś zainteresowana/y ofertą,
potrzebujesz pomocy w wyborze,
a może chcesz zmodyfikować scenariusz?